کاربردهای مخازن آب

یکی از کاربرد مخازن آب تامین و ذخیره آب آشامیدنی مورد نیاز مصرف روزانه می­باشد.

آبیاری محصولات در بخش کشاورزی نیز یکی دیگر از کاربردهای مخزن آب می باشد.

استفاده از مخزن آب در صنعت شیمیایی و همچنین در آتش نشانی برای خاموش کردن آتش و استفاده از مخازن آب در صنایع غذایی از کاربردهای دیگر مخازن آب می باشد.

انواع مخزن آب

مخزن های آب معمولاً در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می شود، که با توجه به نوع آبی که شما می خواهید برای ذخیره سازی استفاده کنید می‌توانید این مخازن آب را تهیه کنید در ادامه انواع مخازن آب را برای شما ذکر می­کنیم.

مخزن آب پلی اتیلن

مخزن آب فلزی

مخزن آب بالشتی یا تاشو

مخزن فایبرگلاس

  • مخزن پلی اتیلن

یکی از پرکاربردترین و پرفروش ترین مخزن آب مخزن پلی اتیلن می باشد که شما می توانید در صنایع ساختمان کشاورزی و همچنین صنایع شیمیایی و غیره از مخزن پلی اتیلن برای ذخیره سازی آب استفاده کنید مخازن پلی اتیلن معمولاً در شکل ها و ابعاد مختلفی تولید شده و به بازار عرضه می شود بیشترین مخازن پلی اتیلنی معمولاً به صورت مخزن افقی یا عمودی و همچنین مخزن کتابی، مکعبی و قیفی تولید می شود در تولید این مخازن از مواد پلی اتیلنی مقاوم استفاده می‌شود یکی از بهترین مخازن برای ذخیره سازی می باشد چرا که در برابر تاثیرات منفی محیط بسیار مقاوم می باشد همچنین قیمت به صرفه تری دارد و با توجه به وزن کمی که دارد می توانید به راحتی حمل و نقل و جابجا کنید یکی دیگر از مزایای مخازن پلی اتیلنی نصب آسان می باشد و همچنین در برابر نور ماورای بنفش و همچنین ضربه و خوردگی بسیار مقاوم می باشد.اگر در بازار clothes هستید، پلتفرم ما بهترین انتخاب شماست! بزرگترین مرکز خرید!

  • مخزن فلزی

همان مخازن استیل یا گالوانیزه می باشد که شما میتوانید برای ذخیره سازی آب از این مخازن استفاده کنید یکی از مزایای مخازن فلزی ضد زنگ بودن آن می باشد اما اگر می خواهید از مخازن فلزی استفاده کنید باید روکش مناسبی داشته باشد تا امکان خوردگی و زنگ‌زدگی ایجاد نشود.

  • مخزن بالشتی یا تاشو

شما می‌توانید از این مخازن ها برای کمپین‌ها، امدادرسانی و غیره استفاده کنید چرا که می توانید هر جایی که نیاز بود با خود ببرید و به طور موقت به ذخیره سازی آب کنید اما در نظر داشته باشید که طول عمر مخازن تاشو بسیار کوتاه بوده و همچنین به خوبی نمی تواند از آب داخل مخزن محافظت کند.

  • مخزن فایبرگلاس

هامون طور که پیداست معمولاً این مخازن به صورت زیرزمینی بوده که در تولید دیوارهای آن از جنس فایبر گلاس یا کامپوزیت استفاده می‌کنند، این مخزن تنوع زیادی دارد اما قیمت آن نیز بسیار بالا می باشد.

مخازن پلی اتیلن

مخزن پلی اتیلن افقی یا خوابیده

به دلیل طراحی ظاهری منحصربه‌فرد، ضمن سازگاری با فضاهای محدود به لحاظ ارتفاع از قدرت بالایی در برابر تحمل فشار ناشی از مایعات ذخیره شده نیز برخوردار هستند. شایان‌ذکر است که مخزن پلی اتیلن افقی یکی از گزینه‌های مناسب جهت ذخیره آب در فضای پشت‌بام به‌حساب می‌آیند. قابلیت تولید مخازن پلی اتیلن افقی در چندین مدل تک لایه، دو لایه، سه لایه و … امکان استفاده از این محصول در مصارف گوناگون را میسر می‌سازد. ممانعت از تابش اشعه خورشید به مایعات ذخیره شده در مخزن یکی از نقاط قوت مخازن پلی اتیلن افقی محسوب می‌شود. انواع مختلف این مخزن در اندازه و مدلهای مختلف در شرکت بازرگانی پالایش آب موجود و قابل عرضه می­باشد. این مخازن با بهترین نوع آنتی باکتریال تک لایه و یا سه لایه می­باشند. همچنین فیتینگ و سایر اتصالات نیز در اندازه­های مختلف نصب می­گردد.

مخزن پلی اتیلن عمودی یا ایستاده

در چندین گنجایش مختلف و در سایزهای کوتاه، متوسط و بلند به منظور ذخیره و نگهداری آب آشامیدنی، مواد دارویی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرند. دیواره‌‌های تقویت شده و ظاهر ارگونومیک مخزن پلی اتیلن عمودی، قدرت نگهداری مایعات ذخیره شده در این مخازن را تا حد چشمگیری ارتقا می‌دهند. لطفا توجه داشته باشید که شیوه صحیح قرار گیری مخزن پلی اتیلن عمودی در سطوح صاف و هموار از ایجاد صدمه یا بروز هرگونه مشکل در عملکرد این مخازن جلوگیری می‌کند. از مهم‌ترین ویژگی‌های مخزن پلی اتیلن عمودی می‌توان به گنجایش مناسب، نصب سریع و آسان، استحکام در برابر مواد شیمیایی و عدم وجود هر گونه درز و … اشاره کرد. لازم به ذکر است که مخازن پلی اتیلن عمودی در نوع فوم دار از عایق بندی ویژه‌ای به منظور افزایش مقاومت در برابر حرارت برخوردار هستند. انواع مختلف این مخزن در اندازه و مدلهای مختلف در شرکت بازرگانی پالایش آب موجود و قابل عرضه می­باشد. این مخازن با بهترین نوع آنتی باکتریال تک لایه و یا سه لایه می­باشند. همچنین فیتینگ و سایر اتصالات نیز در اندازه­های مختلف نصب می­گردد.

مخزن پلی اتیلن زیرپله ای

طراحی شکل هندسی مخازن زیر پله‌ای متناسب با نام آن‌ها برای جاگیری مناسب در فضای زیر پله انجام شده است. بیشترین کاربرد مخازن زیر پله جهت نگه‌داری آب یا مایعات در بخش زیرین پله‌های مجتمع‌های آپارتمانی است؛ بنابراین در نظر گرفتن استانداردهای فضای زیر پله ساختمان‌ها در ساخت مخازن زیر پله‌ای ضرورت دارد. کیفیت بالا و جنس مرغوب پلی اتیلن به کار رفته در ساخت مخازن زیر پله‌ای تولید شرکت خزر منبع بندر از تغییر شکل و دفرمه شدن مخزن پس از مرحله آبگیری جلوگیری می‌کند. عدم نیاز به فضای زیاد، قیمت مناسب و امکان انباشت مایعات به ویژه آب در فضایی بهداشتی و ایمن و … از عمده مزیت‌های مخازن زیر پله محسوب می‌شوند. در نظر گرفتن سطح صاف برای محل قرارگیری مخزن زیر پله‌ای از نکات قابل‌توجه در نصب این محصول است. چند لایه بودن مخازن زیر پله‌ای ضمن ممانعت از نفوذ نور خورشید به مایعات ذخیره شده در مخازن از تشکیل جلبک در محیط بسته آن نیز جلوگیری می‌کند.

مخزن پلی اتیلن اسلیم یا آسان رو یا کتابی

مخزن اسلیم لایم با مرغوب‌ترین مواد پلیمری و به روش قالب‌گیری دورانی تولید می‌شود. این مخزن به دلیل قابلیت حمل و جابه‌جایی بسیار آسان و عدم اشغال فضای زیاد یکی از پر کاربردترین انواع مخازن پلی اتیلن محسوب می‌شود.

مخزن اسلیم لایم که با اسامی اسلیم، آسان رو و کتابی نیز شناخته می‌شود، گزینه‌ای عالی برای ذخیره‌سازی و نگه‌داری آب و سیالات در واحدهای مسکونی، تجاری، اداری و … به حساب می‌آید.

این مخزن پلیمری از قابلیت تولید به صورت تک لایه و سه لایه برخوردار است. مقاومت بالا در برابر تابش اشعه فرابنفش از ویژگی‌های بارز مخزن پلی اتیلن اسلیم لایم یا آسان رو است. انواع مختلف این مخزن در اندازه و مدلهای مختلف در شرکت بازرگانی پالایش آب موجود و قابل عرضه

می­باشد. این مخازن با بهترین نوع آنتی باکتریال تک لایه و یا سه لایه می­باشند. همچنین فیتینگ و سایر اتصالات نیز در اندازه­های مختلف نصب می­گردد.

مخزن پلی اتیلن مکعبی

یکی از انواع مخازن که متناسب با در نظر گرفتن محدودیت فضا و ارتفاع، طراحی و ساخته می‌شوند، مخزن پلی اتیلن مکعبی است. عموماً قیمت مخزن پلی اتیلن مکعبی به نسبت سایر مخازن بیشتر بوده و این موضوع به دلیل استفاده مواد اولیه بیشتر و متأثر از آن وزن سنگین‌تر مخزن اتفاق می‌افتد. توجه به قرارگیری مخزن پلی اتیلن مکعبی در مکانی مسطح و هموار ضمن افزایش طول عمر مخزن از بروز هرگونه صدمه به محصول جلوگیری می‌کند. کیفیت عالی، سهولت حمل، تحمل حرارت به نسبت میانگین، طراحی ارگونومیک متناسب با فضای محدود به لحاظ طول و ارتفاع و بسیاری موارد دیگر را می‌توان در زمره مزیت‌های مخزن پلی اتیلن مکعبی قرار داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *